Mavi Bilezik Kampanyası
Toplumumuzun kansere olan farkındalığını da artırmak amacıyla, Vakfımız ve Umut Evi yararına, "mavi bilezik kampanyası" düzenlendi. Vakfımız önceki başkanlarından Sayın Prof. Dr. Tezer Kutluk'un öncülüğünde başlatılan ve Filiz Akın, Şükran Çelebi, Türkan Sabancı, İlker İnanoğlu, Yeşim Salkım gibi ünlü isimlerin de tanımına destek verdiği kampanyamız halen devam etmektedir.
Vakıf Yararına Sergi, 18.05.2007 - 01.06.2007
Serpil Gogen ve atölye grubunun, vakfımız yararına düzenlenmiş olan, el dekoru ve ahşap boyama sergisi R. D. Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi. Sergi, sanatseverler ve vakıf destekçilerinden büyük ilgi gördü.
"...Tahta boyamada bilinen hemen bütün tekniklerin kullanıldığı, Anadolu'dan Amerika'ya, Asya'ya uzanan, çeşitli dönemlere ait seçme desen ve motifleri yansıtan bir çalışma... Hacettepe Onkoloji Enstitüsü Vakfı'na yardım için hazırlıyorlardı. Dilekleri, askıların birer ikişer değil de, dağılmadan, koleksiyon halinde satılması ve vakfa iyi bir katkıda bulunmaktı. İstedikleri olmuş..."
Hıncal ULUÇ, Sabah Gazetesi 23.05.2007; Hıncal'ın Yeri: "Serpil'e Torpil!.."
Vakıf Yararına Sergi, 03.06.2002 - 15.06.2002
Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü'nün vakfımız yararına düzenlemiş olduğu "Anadolu-Türkmen El Halı ve Kilimleri" sergisi Üniversite'nin Kültür Merkezi Sanat Galerisi'nde gerçekleştildi.
Danslı Yemek, 09.05.2002
Vakıf destekçileri, 9 Mayıs 2002 akşamı Kavaklıdere Tenis Klubü'nde düzenlenen danslı akşam yemeğinde bir araya geldiler ve davetten elde edilen gelirle yine vakfımıza destek oldular.
Karma Sergi, 13.03.2001 - 23.03.2001
Değerli sanatçılarımızın resim ve heykel çalışmalarının vakfımız yararına düzenlenen sergisi 13 Mart 2001 Salı akşamı yapılan kokteyl ile açıldı. Vakıfbank Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergi, on gün süresince Ankara'da sanatseverleri ağırladı.
Eserleri Sergilenen Ressamlar: Zeki Faik İZER, Turgut ATALAY, İbrahim BALABAN, M. Sabri ERİMEL, Adnan TURANİ, Şeref BİGALI, Orhan ÇETİNKAYA, Fahrettin TOLUN, Ali DEMİR, Salih ACAR, Nihat TANDOĞAN, Sabri AKÇA, Tuncay BETİL, Mustafa AYAZ, Işıl ÖZIŞIK, Ali CANDAŞ, Hasan AKIN, Hasan TAŞDEMİR, Emir GÜLER, Yusuf TOPRAK, Söbütay ÖZER, Feridun Fikri UĞUR, Remzi TAŞKIRAN, Hüseyin SARTAŞ ve Heykeltraş: Yaşar Sami GÖKGÖZ
Karma Resim Sergisi, 21.03.2000 - 31.03.2000
Vakıfbank'ın 45. Yıl Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında vakfımız yararına düzenlenen karma resim sergisi, 21 Mart 2000 Salı akşamı düzenlenen müzikli kokteyl ile açıldı. 31 Mart'ta son bulan sergi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.
Eserleri Sergilenen Ressamlar: Zeki Faik İZER, Celal TUTANT, Ferruh BAŞAĞA, Nuri İYEM, Turgut ATALAY, Sadettin ÇULAN, M. Sabri ERİMEL, İbrahim BALABAN, Kayıhan KESKİNOK, Adnan TURANİ, Şeref BİGALI, Orhan ÇETİNKAYA, Fahrettin TOLUN, Orhan PEKER, Salih ACAR, Hüseyin YÜCE, Sühendan FIRAT, Nihat TANDOĞAN, Hamza İNANÇ, Ali DEMİR, Fikri CANTÜRK, Ünsal TOKER, Sabri AKÇA, Mustafa AYAZ, Tuncay BETİL, Yaşar Sami GÖKGÖZ, Ali CANDAŞ, Vedat CAN, Orhan TAYLAN, Yaşar ÇALLI, Zafer GENÇAYDIN, Necdet SÜMER, Yusuf TOPRAK, Söbütay ÖZER, Feridun F. UĞUR, Bünyamin BALAMİR, Hüseyin SARTAŞ
Karma Resim Sergisi, 09.03.1999 - 19.03.1999
Vakıfbank Köroğlu Sanat Galerisi'nde vakfımız yararına düzenlenen karma resim sergisi, 9 Mart 1999 Salı akşamı düzenlenen müzikli kokteyl ile açıldı. On gün boyunca açık kalan sergi, yerli ve yabancı davetlilerden büyük ilgi gördü.
Eserleri Sergilenen Ressamlar: Zeki Faik İZER, Celal TUTANT, Ferruh BAŞAĞA, Nuri İYEM, Turgut ATALAY, Sadettin ÇULAN, M. Sabri ERİMEL, İbrahim BALABAN, Kayıhan KESKİNOK, Adnan TURANİ, Şeref BİGALI, Orhan ÇETİNKAYA, Fahrettin TOLUN, Orhan PEKER, Salih ACAR, Hüseyin YÜCE, Nihat TANDOĞAN, Hamza İNANÇ, Ali DEMİR, Fikri CANTÜRK, Ünsal TOKER, Sabri AKÇA, Mustafa AYAZ, Tuncay BETİL, Ali CANDAŞ, Vedat CAN, Orhan TAYLAN, Yusuf TOPRAK, Söbütay ÖZER, Feridun F. UĞUR, Bünyamin BALAMİR, Hüseyin SARTAŞ, Remzi TAŞKIRAN
Seminer, 08.03.1999
Albio A.Ş'nin katkılarıyla düzenlediğimiz "Inhibin ve Activin Immunoassay'lerinin Klinik Uygulamaları" konulu seminer, Enstitümüz konferans salonunda gerçekleştirildi. Oksford Brookes Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nigel P. Groome'nin de konuşmacı olarak katıldığı seminerde kanser araştırmaları, pre-natal tanı, "In Vitro Fertilizasyon" (IVF), üreme fizyolojisi ve yaşlanma konuları ele alındı.
Danslı Yemek, 04.12.1998
Vakıf destekçisi hayırseverler Ankara Sheraton Hotel'de gerçekleştirilen danslı yemekte buluştular ve aynı akşam gerçekleştirilen sessiz müzayede ile de vakfımıza önemli destek sağladılar.
Karma Resim Sergisi, 14.04.1998 - 24.04.1998
Vakıfbank'ın 43. Yıl Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında vakfımız yararına düzenlenen karma resim sergisi, 14 Nisan 1998 Salı akşamı düzenlenen breitling replika müzikli kokteyl ile açıldı. Sergide değerli sanatçılarımızın birbirinden güzel eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Eserleri Sergilenen Ressamlar:Ferruh BAŞAĞA, Turgut ATALAY, İbrahim BALABAN, M. Sabri ERİMEL, Kayıhan KESKİNOK, Adnan TURANİ, Şeref BİGALI, Orhan ÇETİNKAYA, Fahrettin TOLUN, Sühendan FIRAT, Hüseyin YÜCE, Ali DEMİR, Salih ACAR, Nihat TANDOĞAN, Sabri AKÇA, Mustafa AYAZ, Ali CANDAŞ, Zafer GENÇAYDIN, Gülgün TÜREL, Yusuf TOPRAK, Söbütay ÖZER, Remzi TAŞKIRAN, Hüseyin SARTAŞ
Son Güncelleme: 18.04.2017

© HOEV, Murat AYDAN