HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ (HÜOE)

Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü, temel ve klinik onkoloji ile kanser epidemiyolojisi dallarında mezuniyet sonrası eğitimi vermek ve onkoloji alanında araştırmalar yürütmek amacıyla 1982 yılında kurulmuştur. Bünyesindeki "Temel Onkoloji", "Koruyucu Onkoloji" ve "Klinik Onkoloji" ana bilim dallarıyla "temel onkoloji", "kanser epidemiyolojisi", "radyasyon fiziği" gibi alanlarda yüksek lisans ve doktora programları düzenlemekte ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri ile işbirliği içerisinde bu alanlarda eğitime büyük katkı sağlamaktadır.

Kanser araştırma ve eğitimindeki çalışmalarıyla da ün sahibi olan Enstitü, yalnız kanser hastalarına tahsis edilmiş 175 yatağı bulunan ve yıllık yaklaşık 4.000 yeni kanser vakasının başvurduğu Türkiye'nin en çok hasta gönderilen merkezlerinden Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri sağlık hizmetlerine de destek vermektedir.

Enstitü hakkında ayrıntılı bilgiye www.onkoloji.hacettepe.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

HACETTEPE ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ VAKFI (HOEV)

Enstitünün kanser kontrol faaliyetlerine destek olmak amacıyla 1997'de kurulmuş olan vakfımız, diğer kanser örgütleriyle işbirliği içinde kanser araştırma ve eğitimini desteklemeyi, kanserli hastalara ve ailelerine yardım etmeyi amaç edinmiştir.

Kurulduğu günden bu yana kanser araştırma ve araştırmacılarının desteklenmesi, kanser hastaları ve ailelerine yardım, kanser konusunda bilinçlendirici bilimsel ve eğitsel çalışmalar gibi pekçok faaliyete imza atan vakfımız, ülkemizde bir ilk ve Dünya'nın da sayılı örneklerinden biri olmak üzere, "Umut Evi" idealini de hayata geçirmeyi başarmıştır.

Vakfımızın bu başarılarında, maddî/manevî desteklerini esirgemeyen hayırsever kişi ve kuruluşların rolü büyüktür; hepsine müteşekkiriz.

Son Güncelleme: 18.04.2017

© HOEV, Murat AYDAN