Rezervasyon ve Konaklama

Rezervasyon

 • Umut Evi’nde ağırlayacağımız hastalarımızın kendilerine olabildiğince uygun şartlarda konaklayabilmeleri, kalacak yer ve teknik destek sorunu yaşamamaları adına, Umut Evi’ne gelmeden önce bizimle iletişim kurmalarını öneririz.
 • Hastamızın tıbbi ve sosyal durumu, gündelik hayatındaki sıkıntıları, özel bakım yanı sıra gerek tıbbi gerekse teknik destek gereksinimi olup olmadığı gibi bilgilerin rezervasyon öncesinde tarafımıza iletilmesi yerinde olacaktır.
 • Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için sayfanın altındaki telefon numaralarından bizleri arayabilirsiniz.

Konaklama

İmkân ve Koşullar

 • Hacettepe Umut Evi, bahçe içinde üç katlı bir binadan oluşmaktadır. Evimizde 10 özel odanın yanı sıra hastalarımızın ve yakınlarının hemen her ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak oturma odası, yemek odası, hobi odası, mutfak ve çamaşır odası gibi ortak kullanım alanları yer almaktadır.
 • Odalarımız klimalı olup, gayet ferahtır. Tek kişilik bir yatak haricinde bir çek-yat kanepe, kullanışlı bir gardolap, bir küçük buzdolabı ile birer televizyon ve telefon da odalarımızda mevcuttur. Ayrıca her odanın özel birer banyo ve tuvaleti bulunmaktadır. Hastalarımızın sağlıklı koşullarda konaklayabilmeleri için oda ve çevre temizliğine de büyük özen gösterilmektedir. Odalarımızın ve dış çevrenin temizliği görevli personel tarafından itina ile yapılmaktadır.
 • Her hastamızın beslenme gereksinimi farklı ve özel olduğundan, Umut Evi’nde tabldot yemek servisi verilmemektedir; ancak buzdolapları, bulaşık makinesi, ocağı ve diğer gereçleriyle mutfağımız tüm konuklarımızın kullanımına açıktır.
 • Yine hasta ve hasta yakınlarımızın ortak kullanımına açık çamaşır odasında bir çamaşır makinesi ve bir ütü masası bulunmaktadır. Binamızda sedye taşımaya elverişli asansöre ek olarak her türlü güvenlik tertibatı da bulunmaktadır.

Konaklama Bedeli

 • Hacettepe Umut Evi’nde 1 günlük konaklama bedeli, hastamız yalnız kalacak ise 90 TL, bir refakatçi ile birlikte kalınacaksa 110 TL’dir.

Yatış ve Çıkış İşlemleri

 • Hastamızın yatışı öncesi kalınacak oda ayarlanması, odanın hazırlanması vb. diğer hususlarda sıkıntı yaşanmaması için kalış öncesi idaremiz ile iletişim kurulması ve rezervasyon yaptırılması önemle rica olunur.
 • Umut Evi’nde ilk defa kalacak konuklarımızın yatış işlemlerinde TC Kimlik Numaraları, birer nüsha kimlik fotokopileri gereklidir. Daha önce Umut Evi’nde kalmış olan konuklarımızın yeniden yatış yapmaları hâlinde bu bilgi ve belgeleri tekrar vermeleri gerekmeyecektir.
 • Çıkış işlemleri, konaklanan süreye göre alınmış olan ücretin karşılığında, makbuzun kesilerek teslim edilmesinden ibarettir. Ücreti peşin ödenmek suretiyle uzun dönemli rezervasyon yapılmış olması ve herhangi bir nedenden ötürü daha erken bir tarihte çıkış yapılması hâlinde, kalınmayan günlerin bedeli bu esnada aynen iade olunur.
 • Birkaç günlüğüne de olsa Umut Evi’nden ayrılması gereken konuklarımızın, çıkış işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Çıkış işlemi yapılan konuklarımızın valiz ve diğer eşyaları güvenlik nedeniyle emanet alınamamaktadır.

Bir Cevap Yazın